Eesti disain – oleme väiksed aga mõtleme suurelt

Eesti disain

Sulle meeldib eesti disain? Kusjuures meile ka, oleme suured eesti disaini fännid, tarbime võimalusel alati Eestis disainitud ja käsitööna valmistatud tooteid ning üritame loomulikult anda ka oma panuse eesti disaini arengusse käsitööna valmistatud jalatsite näol.

Meil on kaks üdini eestimaist jalatsibrändi – OmaKing ja TOKU – mida sooviski Sulle lähemalt tutvustada 😉

Aga alustame täitsa algusest.

Käsitööna jalatsite valmistamine on meie peretraditsioon ja seda juba aastast 1927. Oleme alati au sees hoidnud käsitööd, kogemusi ja eesti disaini, mis võimaldavad meil Sulle pakkuda äärmiselt mugavaid ja stiilseid jalanõusid, mis teevad südame soojaks nii kandjal kui kõrvalseisjal.

eren-leis-omakinga-disainerPikki aastaid on meie põhirõhk olnud OmaKing’a brändi all mugavate susside, sandaalide ja sisetaldade valmistamisel. Siin on lisaks meie suurepärastele ja suurte kogemustepagasiga meistritele olulist rolli mänginud meie maitsekas disainer Eren Leis, kelle sõnul peab jalats olema nii mugav, et Sa tunned ennast nendes sama hästi kui paljajalu käies. Ereni stiilipuhast lähenemist on tunda OmaKinga Natural ja Öko-Toku kollektsioonides.

Kas panid OmaKing’a kollektsioone sirvides tähele, et iga meie kinga- ja sussimudel kannab mõne Võrumaa küla nime, näiteks Säre, Kaku, Halla, Sänna jne? Soovime, et armsad Eesti külad ja külaelu täielikult ei hääbuks ja see on meie viis need väikesed Võrumaa külad kaardil hoida.

Üks meie sussimudel kannab aga nime TOKU, mis on üks kena pisike külake Antsla vallas (varasemalt Urvaste vallas) ja mis on väärt eraldi väljatoomist.

See sussimudel hakkas meil omaette elu elama ja sellest kasvas välja idee luua täiesti uus eesti disaini bränd nimega TOKU, mis teeks koostööd Eesti silmapaistvate disaineritega.

Selle ideeni jõudsime läbi Eesti Disainikeskuse Disainibuldooseri programmi, kus meie tee ühtis toreda disainijuhi Maarja Mõtusega, kellel oli varasemaltki väga hea tootedisaini taust ja kogemus. Disainijuhi eestvedamisel kaasasime meeskonda kingadisainerid, kelle jaoks eesti disain on sama oluline nagu meie jaoks ning kelle kaasabil hakkasime oma soove ja ambitsioone ellu viima.

2017 liitus meiega disainer Piibe Tomp, kes juba järgmisel aastal pälvis TOKU brändi disaini eest ka Eesti Disaini auhinna SÄSI. Auhind SÄSI antakse välja kuni 30-aastasele toote-, moe- või tekstiilidisainerile. Meil on tõeliselt hea meel, et Piibe selle auhinna pälvis, ta on seda väärt ja enamgi veel!

TOKU Tokyo ja Helsinki mudelite loomisel mõtles Piibe esmajoones kandja mugavusele, nende lihtsate joonte ja mänguliste detailidega kombineeritud kingadega on väga mõnus külastada erinevaid festivale ja vaatamisväärsusi või lihtsalt linnatänavatel ringi seigelda.

TOKU Brussels, Budapest ja Bern naturaalsest lambavillasest vildist sussid on aga inspireeritud kandja vajadusest ja põhjamaisest stiilist. Susside eripäraks on jalatalda toetavad sisetallad, mida toasussidest reeglina ei leia.

Ilmselt panid juba tähele, et erinevalt OmaKing’a toodetest ei kanna TOKU tooted enam kohalike külade nimesid vaid erinevate suurlinnade nimesid nagu Helsinki, Berlin, Tokyo ja seda üldse mitte juhuslikult. Nende moekate jalanõude loomisel on meie disainerid inspiratsiooni saanud just nendest kohtadest.

Eks siin tulevad mängu ka meie ambitsioonid – oleme väiksed aga mõtleme suurelt 🙂 Soovime viia eesti disaini laia maailma ja esimesed sammud oleme selleks juba ka teinud. Suurlinnanimedega TOKU tooted on jalas juba paljudel Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis ja Suurbritannias. Hea meel on tõdeda, et eesti disain ja käsitöö on nii soojalt ka Eestist väljaspool vastu võetud.

Mõlema brändi puhul panustame lisaks modernsele disainile ja mugavusele maksimaalselt kvaliteedile ja vastupidavusele, et jalatsid kestaksid ikka võimalikult kaua. See võimaldab Sul vähem tarbida, säästa keskkonda ja hoida kokku raha.

Just selline peakski meie hinnangul üks hea eesti disaini toode olema – silmapaistev, kvaliteetne, loodussäästlik ja eetiline.

Kui Sind paeluvad käsitöö ja eesti disain ning mugavad ja stiilsed jalanõud, siis ootame Sind tutvuma meie jalatsitega OmaKing ja TOKU e-poes.