Hooaja moenaha ja kombineeritud materjali hooldamine ja puhastamine

Hooaja moenahad on omanäolised disainnahad, mille erinevad välimused, näiteks eksootiline välimus, antiikne ja kulunud välimus, metallikvälimus jne, on saadud erinevaid pinnatöötlusi kasutades. Samuti hõlmavad need erinevatest materjalidest kokku kombineeritud tooteid.

Nendest materjalidest valmistatakse üldjuhul kergemates tingimustes kantavaid jalatseid nagu näiteks peokingad ja erinevad suvekingad aga samuti ka kotte.

Reeglina on moenahad ja kombineeritud materjalid õrnad ning vajad teiste nahkadega võrreldes õrnemat sorti hooldust ja õrnema koostisega hooldusvahendeid.

Moenaha ja kombineeritud materjali hooldamine

Kuna nendest materjalidest valmistatud jalatsid pole reeglina mõeldud kandmiseks heitlikes ilmastikutingimustes, siit tugevat niiskuskaitset need ei vaja. Siiski võiks neid regulaarselt kaitsta mustuse ja tolmu imendumise eest, samuti hooldada värvivärskendamise ja materjali elastsuse säilitamise eesmärgil. See tagab jalatsitele lihtsalt pikema eluea.

Selleks sobib suurepäraselt Collonil Vario Spray aerosool, mis tänu ma kergele koostisele sobib õrnematele moenahkadele ja kombineeritud materjalidele. Lisaks mustuskaitsele sisaldab antud aerosool materjalide värvipigmenti aktiveerivaid osakesi ja taastab materjalide elastsuse.

Collonil Vario Spray aerosooli soovitame kasutada juba enne esimest jalatsite kandmist. Selle kasutamine on imelihtne, pihusta vahend jalatsile ca 20cm kauguselt. Esmakordsel kasutamisel korda tegevust 2-3 korda, edaspidi piisab ühest korrast. Kui hooldusvahend on ära kuivanud, siis sile nahk poleeri ja kare nahk karesta.

Moenaha ja kombineeritud materjali puhastamine

Õrnad nahad kannatavad vaid õrna ja kerget puhastamist, et materjali pealispind ja välimus ei kahjustuks. Sellest tulenevalt tuleks hooaja moenahkasid või kombineeritud materjale puhastada kuiva või õrnalt niiske lapiga pärast igakordset kandmist. Nõnda saab maha pühkida materjali pinnale kogunenud tolmu ja vältida selle imendumist materjali sisse.

Siledamat tüüpi moenahkade peale tekkinud kriipse-kraapse võid vajadusel õrnalt proovida maha hõõruda Collonil Soft Gum puhastuskummiga ja kui materjal kannatab, siis võid proovida ka õrnemat Collonil Clean + Clear puhastusvahtu. Aga seda soovitame esmalt testida jalatsi varjatud osal.

Hoia oma jalatseid, siis jalatsid hoiavad Sind!