Barefoot jalanõud

Barefoot jalanõud on äärmiselt jalasõbralikud jalatsid, mis võimaldavad kõndida justkui paljajalu. Siit tuleb ka nende jalanõude eestikeelne nimetus, milleks on paljajalujalanõud. See pole pelgalt uus pinnapealne trend, mis maailma vallutab, nende jalatsite populaarsusel on sügavam põhjus.

Inimene on sarnaselt loomadele loodud käima paljajalu, kuid aastasadade vältel on paljajalu käimine asendunud jalanõudes käimisega. Barefoot jalanõud võimaldavad käia meil taas nõnda nagu looduse poolt on loodud. Need jalanõud on laia ninaosaga ja õhukese tallaga, et hoida jalad ja seeläbi kogu keha võimalikult loomulikus asendis.

Barefoot jalanõud sobivad ideaalselt kõigile ja neil on tavapäraste jalanõude ees mitmeid eeliseid.

Barefoot jalanõude eelised

- Barefoot jalanõusid iseloomustab avar ninaosa, kuhu mahuvad kõik varbad vabalt ära, ilma et need oleksid ebaloomulikult kokku surutud. Tavaliste jalatsite puhul on varbad vähemal või suuremal määral kokku pressitud ja sellega võib kaasneda mitmeid tervisehädasid nagu suure varba viltu kasvamine, suure varbakondi tekkimine, varbaküünte sissekasvamine aga ka seljavalud. Parim näide varbavaenulikest jalatsitest on meie hinnangul naiste kontsakingad, kus varbad on niigi ebamugavas asendis ja nagu sellest veel vähe oleks, surub nendele peale veel kogu keha raskus. See on üks põhjus, miks meie tootevalikust kõrge kontsaga kingi ei leia :) Jalgade heaolu ja nende loomulik areng on meie jaoks väga oluline.

- Barefoot jalatsite puhul jaotub keharaskus jalatallale ühtlaselt kuna kand ja varvas on alati samal kõrgusel. See tagab jalgadele loomuliku asendi ja kandjale ilusa korrektse rühi.

- Barefoot jalanõud on kaalult nii mõnusalt kerged ja nendes tunned end kui paljajalu. Tänu kergele kaalule väheneb koormus nii jalalabale kui liigestele.

- Barefoot jalatsite tallad on äärmiselt painduvad, mis võimaldab jalalabal loomulikult liikuda ja mis liigub jalalabaga kaasa.

- Barefoot jalanõud püsivad väga hästi jalas, võib isegi öelda, et head barefoot jalanõud on justkui osa Sinu jalast kuna on ideaalselt jala külge kinnitatud.

Meie lennukate ideedega disainerid ja aastatepikkust kogemust omavad meistrid on ühise jõupingutuse tulemusel pannud kõik need eelised koos klientidelt saadud soovidega erinevatesse ägedatesse toodetesse, mis toovad nüüd rõõmu nii suurtele kui väikestele.

Barefoot võimlemissussid

Barefoot võimlemissusside loomisel võtsime maksimaalselt kuulda „barefoot“ kogukonna soove, mille tulemusel valmisid pehmed ja mõnusalt avarad võimlemissussid. Need on sussid, mis on hästi avara ninaosaga, jättes varvastele lahedalt ruumi. Need ei suru varbaid kokku, samas tänu pealisele ümberringi õmmeldud kummile, püsivad sussid kindlalt jalas.

Barefoot võimlemisussid valmivad meie osavate meistrite käe all klassikalisest mustast ja valgest siledast nahast ning eri toonides veluurist, mis on jalas mõnusalt pehme. Samuti sai susside välistald veluurist, tagamaks eriti pehmed sammud.

Barefoot võimlemissussid on meil uue tootena erilise tähelepanu all ja jooksvas arenduses, et koostöös sussi kandjatega saaksime lõpptulemuseks maailma parimad barefoot võimlemissussid.

Barefoot kingad

Meie tootevalikus on hetkel barefoot kingad kõige pisematele, mis vastavad kõigile hea barefoot jalatsite kriteeriumitele. Nendel nahast lastekingadel on lai varvaste osa, et jalg saaks olla oma loomulikus asendis. Kingade tald on õhuke ja pehme, et laste jalalihased saaksid loomulikult areneda. Lisaks eeltoodule on neil veel väga pehmest ja vastupidavast nahast pealis, õhuaugud jala paremaks hingamiseks, pehmest mikrofiiberkangast sisevooder, reguleeritava takjakinnitusega rihm ja õhukesest elastsest kummist välistald. Need barefoot kingad on meil valminud erilise hoole ja armastusega ning need toovad kindlasti naeratuse lapse näole nii kodus, lasteaias kui suveperioodil õues.

Kusjuures meil on ääretult hea meel, et meie lastele mõeldud barefoot kingasid peetakse suurepärasteks lastejalatsiteks. Kuidas me seda teame? Eks ikka nendest positiivsetest kommentaaridest, mis õnnelikud lapsevanemad on jäetud meile e-poes toodete juurde ja sotsiaalmeediasse.

Hetkel on meie rõõmsameelsed disainerid ja kuldsete kätega meistrid loonud barefoot kingad küll ainult pere kõige väiksematele liikmetele aga kes teab, ehk aja jooksul lisandub midagi valikusse ka täiskasvanutele :)

Sisetallad barefoot jalanõudele

Kõik barefoot jalanõud on alati laiema ninakujuga kui tavapärased jalatsid, mis varbaid rohkemal või vähemal määral kokku suruvad. Tulenevalt barefoot jalanõude laiemast ninakujust, ei sobi nendesse jalanõudesse eriti hästi tavalised tallad, mis on valmistatud tavalistele jalatsitele.

Samas ei pea Sa muretsema, meie tootevalikus on suisa kümmekond erinevat sisetalda, mis on spetsiaalselt mõeldud just laiematele või barefoot jalanõudele. Ehtsast lambanahast, naturaalsest vildist ja villase pealispinnaga kolmekihilised sisetallad on ainult väike osa pikast loetelust. Kindel on see, et meilt leiad sobivad sisetallad oma barefoot jalanõudesse, mis jälgivad Sinu jala loomulikku kuju, aitavad jalanõudel kauem värsked püsida ja hoiavad sooja ka õhukese tallaga jalatsites.

Barefoot jalanõude maailm on väga põnev ja meil on ääretult hea meel olla oma tootevalikuga osa sellest maailmast. Kindlasti tasub meie tegemistel silm pea hoida kuna ilmselgelt ei jää olemasolevad barefoot tooted viimaseks ;)

Kusjuures barefoot jalanõudel on ka oma miinuspool, nimelt nende jalanõude kandmine tekitab raskekujulist sõltuvust :) Olles korra barefoot jalatseid kandnud, võib kaduda soov tavalisi jalatseid jalga panna.