Ortopeedilised tallad

Jalalabaprobleemide all kannatavad paraku üsna paljud täiskasvanud ja ka noored inimesed. Kuna käimise ajal või jalgadel olles ei jaotu surve korrektselt jalalabale, siis on vaegusteks enamasti selja-, jala- või põlvevalud aga võib esineda ka kaela- või peavalusid.

Ortopeedilised tallad pakuvad tuge jala võlvile ja pöiale, annavad jalgadele õiged toetuspunktid ja tagavad koormuse ühtlasema jaotumise ning vähendavad põrutust. Ühtlasi leevendavad ortopeedilised tallad jalgade valulikkust ja Sinu jalad on vähem väsinud.

Kas teadsid, et ortopeedilised tallad aitavad säilitada normaalset kehahoiakut ja see omakorda leevendabki selja-, puusa- ja põlvevalu.

Seega võivad ortopeedilised tallad otseselt mõjutada Sinu elukvaliteeti ja seda loomulikult positiivses suunas. Enam ei pea Sa ära jätma aktiivseid tegevusi oma pere või sõpradega, võid julgelt ette võtta pikemaid terviseradasid, matkata mägistel nõlvadel või nautida rattasõitu.

Ortopeedilised tallad on toodetud kodumaal ja taimpargitud nahast, mis loob jalatsisse mõnusa mikrokliima. Selle all on omakorda aktiivsütt sisaldav ja pehmendav lateksist kiht, mis aitab ära hoida higilõhna. Saadaval on nii kolmveerandtallad, mis sobivad eelkõige jalatsitele, mille sisetallad pole eemaldatavad ning täistallad, mis sobivad olemasolevate taldade asenduseks.

Enamasti piisab meie ortopeedilistest taldadest vaeguste leevendamiseks kenasti. Mõningatel juhtudel on aga vajalikud spetsiaalselt kandjale valmistatud ortopeedilised tallatoed, mis valmistatakse jalalabauuringu põhjal. Seega tõsisemate vaeguste korral on soovitav alustada ortopeedi vastuvõtust ja edasi toimetada vastavalt arsti soovitustele.