Vahatatud ja rasvanaha hooldamine ja puhastamine

Vahatatud ja rasvanaha hooldamine ja puhastamine

Vahatatud ja rasvanahad sh rasvanubuk ja õlinubuk on saadud naha välimisest kihist, mida on töödeldud suure hulga rasva, vaha või õliga. Kõrge rasvasisaldus muudab need nahad vastupidavaks ja sobivaks ka rasketesse ilmastikutingimustesse.

Nimetatud nahkasid kasutatakse seetõttu aktiivselt välitingimustes kasutatavate jalatsite tootmiseks. Näiteks matkajalatsid, tööjalatsid, jahi- ja kalapüügi varustus on tihtilugu tehtud just vahatatud ja rasvanahkadest.

Rasvanahka saab tuvastada imelihtsalt – kui naha pind küünega tõmmates jätab järele heledama kriipsu, siis on tegemist rasvanahaga.

Vahatatud ja rasvanaha hooldamine

Juba enne esmakordset kandmist Soovitame Sul jalatseid immutada niiskus-mustuskaitse aerosooliga ning edaspidi tasuks niiskus-mustuskaitset uuendada olenevalt juba ilmastikutingimustest ja jalatsite kandmissagedusest.

Vahatatud ja rasvanahale sobib ideaalselt rasvaosakesi sisaldav Collonil Rustical aerosool, mis aitab üheltpoolt säilitada naha algse tuhmi välimuse ja teiselt poolt aitab taastada naha rasvasisalduse, et nahk oleks jätkuvalt niiskuskindel. Pihusta vahendit jalatsitele ligikaudu 20cm kauguselt, lase natuke kuivada ja korda seda tegevust 2-3 korda. Seejärel jäta jalatsid pikemalt kuivama. Eriti hea kui jalatsid saaksid kuivada suisa õhtust hommikuni.

Niiskus- ja mustuskaitse kõrval on rasvanaha puhul väga oluline naha rasvasisalduse taastamine, mis aitab naha hoida elastsena, välimuse kenana ja säilitada rasvanaha algsed omadused. Kuna eelpoolmainitud Collonil Rustical aerosool sisaldab rasvaosakesi, siis sobib see vahend ka kergeks naha rasvasisalduse taastamiseks. Suurema rasvasisaldusega on Collonil Rustical hooldusvedelik, mis aitab lisaks rasvasisalduse taastamisele värskendada ühtlasi jalatsi värvi. See hooldusvahend on mugavas švammiga pudelis, mis võimaldab vedeliku ühtlaselt jalatsile kanda ja seejärel kuivama jätta.

Suurima rasvasisaldusega toode on aga Collonil Rustical kreem, mis on ideaalne vanade ja pragunema hakanud vahatatud ja rasvanahast jalatsite taastamiseks. See peidab ühtlasi hästi aja jooksul naha pinnale tekkinud kahjustused. Selle kreemi puhul tasub meelde jätta, et suure rasvasisalduse tõttu toonib kreem jalatsid tumedamaks ja seega tuleks kindlasti töödelda ühtlaselt mõlemat jalatsit. Selleks kanna kreem tuubi otsas oleva švammi abil jalatsile ja hõõru ühtlaselt laiali. Seejärel lase hooldusvahendil lihtsalt kuivada.

Vahatatud ja rasvanaha puhastamine

Vahatatud ja rasvanahka saad igapäevaselt mustusest ja porist puhastada niiske lapiga. Aegajalt võiks aga nahka veelgi põhjalikumalt kogunenud mustusest ja hooldusvahendi jääkidest puhastada.

Selleks sobib suurepäraselt Collonil Clean + Clear puhastusvaht, mis lahustab kerge vaevaga kogunenud mustuse ja rasvad.

Puhastusvahu kasutamiseks niisuta jalats esmalt veega, et puhastusvahend kataks jalatsi ühtlasemalt ning kanna puhastusvaht esmalt Collonil puhastus- ja poleerimislapile ja alles siis jalatsile.

Pärast jalatsi põhjalikku puhastamist ära unusta nahka toita (et taastada naha rasvasisaldus) ja uuenda kindlasti ka niiskus- ja mustuskaitse.

Hoia oma jalatseid, siis jalatsid hoiavad Sind!