Tallatoed

Paljud meist on kogenud selja-, puusa- või põlvevalusid ja tihtilugu me ei oska arvatagi, et põhjuseks võivad olla mitte-ergonoomilised jalatsid. Ei, lahenduseks pole siin pehme tugitool ja tubased tegevused, vastupidi, liikumine on vajalik tugevate luude, lihaste ja südame arenguks ning haiguste ennetamiseks ;)

Enamasti aitab vaeguste leevendamiseks ergonoomiliste jalatsite kasutuselevõtt aga lihtsaks rohuks on ka tallatoed, mida saad kasutada olemasolevates jalatsites.

Oluline on, et ergonoomilised jalatsid või tallatoed toetaksid Sinu jalalaba kontuuri, pakuksid tuge jala võlvile ja pöiale, annaksid jalalabale õiged toetuspunktid ning tagaksid koormuse ühtlasema jaotumise. Tallatoed leevendavad lisaks ka põrutusi, millel on kahjulik mõju liigestele aga sellega veel kasutegurite loetelu teps mitte ei lõpe.

Tallatoed aitavad hoida õiget kehahoiakut ja see leevendabki selja-, puusa- või põlvevalusid. Tagatippu pole Sa enam nii väsinud ja jõuad rõõmsal meelel päevas korda saata palju rohkem kui varem. Ja kõik see energia, mis üle jääb, seda saad kasutada endale meeldivate tegevuste jaoks ;)

Tallatoed valmivad meie armsal kodumaal, oleme kusjuures suurim sisetaldade tootja Baltimaades. Lisaks talla toetamisele loovad need jalatsisse mõnusa mikrokliima, seega Sa ei pea muretsema ka jalgade higistamise pärast.

Kuna enamasti meie tallatoed aitavad kenasti leevendada erinevaid vaegusi, siis võib nende puhul tõmmata paralleele apteegis käsimüügis olevate ravimitega. Enamasti on abiks aga paraku alati neist ei piisa ja vaadata tuleks retseptiravimi poole. Ehk siis tõsisemate vaeguste puhul võiks ikka alustada eriarsti (ortopeedi) vastuvõtust ja järgida arsti soovitusi. Kui arst ikka suunab Sind jalalaba digiuuringule ja soovitab kasutusele võtta spetsiaalselt Sinu jalale valmistatud ortopeedilised tallatoed, siis tasub tema nõuannet kuulda võtta ;)

Vali endale õiged tallatoed ja liigu terviseks! Näeme matka- või terviserajal :)