Oleme 100% rohelise energia peal!

Roheline energia

Jah, just nii – alates 1.juulist tuleb kogu meie Võrumaa tehase elekter rohelisest energiast, st kas tuule- või päikeseenergiast!

Keskkonnateemad on meile alati väga südamelähedased olnud ning kuigi kohaliku väiketootjana on meie jalajälg üsna väike, siis proovime endast parima anda. Üritame tootmisjääkidele leida uusi otstarbeid, taaskasutame erinevaid pakendeid ja materjale, ei tooda asju „niisama“, kasutame naturaalseid materjale jpm. Tootmises kulub aga paratamatult palju elektrit ning rohelisele energiale üle minemine tundus järgmine loogiline samm.

Kliimamuutust on näha üle terve maailma ning kahjuks mõjub see meie planeedile vaid negatiivselt. Inimese tegevusel sellel väga suur roll. Fossiilkütuste põletamine on üks suurimaid CO2 heite tekitajatest ning seega omab suurt osa kliimamuutuste tekkimises. Kasutades vaid rohelist energiat anname oma tegevusega CO2 heitgaaside vähendamisele natuke hoogu juurde. Tuule- ja päikseenergia osakaal on kogu Eesti tarbimisest hetkel vaid 10%, aga meie unistus on, et see iga aasta kasvaks!

Loodame sellega inspireerida ka teisi kohalikke ettevõtteid ja brände tegema rohelisemaid valikuid. Tihtipeale pannakse kogu vastutus lõpptarbijale “kasuta vähem plastmassi, sõida jalgrattaga, ära osta kiirmoodi, taaskasuta, tarbi vähem vett jne.” Ja kuigi iga inimese väikegi panus on väärtuslik, siis kõige rohkem saavad ära teha ikkagi suuremad ettevõtted ja firmad!

Hoolime oma planeedist!