Lakknaha hooldamine ja puhastamine

Lakknaha hooldamine ja puhastamine

Lakknahk on üks enim levinud moenahk, mis tõusude ja mõõnadega on olnud läbi aegade üks populaarsemaid moenahkasid. Lakknahk on nahk, mille pealispind on töödeldud läikivaks. Lakknaha ajalugu ulatub aastasse 1818, kui Ameerika leiutaja Seth Boyden arendas välja lakknaha valmistamise meetodi. Algupärane lakknahk saadi naha töötlemisel linaseemneõli baasil valmistatud lakiga.

Tänapäeval leiab kauplustest väga erineva hinnaklassi ning kvaliteediga lakknahka või pigem õigem oleks öelda lakknaha välimusega materjale, kus materjali läikiv välimus on saadud nö läikiva kile kleepimisega materjali pinnale. Sellest tulenebki, et lakknahka ei ole võimalik niiskus-mustuskaitsega immutada, sest see materjal lihtsalt ei ima endasse vedelikke.

Lakknahk on üsna tundlik niiskuse, kemikaalide ja äärmuslike temperatuuride suhtes. Üheltpoolt tuleks vältida soojusallikaid, et nahk ei praguneks ning teiselt poolt vältida lakknahast toodete kandmist temperatuuril alla kümne miinuskraadi.

Et lakknahk võimalikult kaua kestaks, on soovitav jalatseid kohe peale kandmist pehme ja kuiva lapiga puhastada. Seega selline esmane igapäevane hooldus on ülimalt lihtne.

Kui lakknahast jalatseid aegajalt lisaks põhjalikumalt hooldada ja puhastada, siis teenivad need jalatsid Sind pikka aega.

Lakknaha hooldamine

Lakknaha hoolduseks on olemas spetsiaalne sari, sest tavalised hooldusvahendid võivad rikkuda laki töötluse ning materjal võib muutuda tuhmiks. Lakknahale mõeldud hooldusvahendid taastavad lakknaha elastsuse ja hoiavad ära selle pragunemise. Samuti värskendavad naha värvi ja taastavad läike.

Collonil Lack Polish on hooldusvahend, mida on pudeli otsas oleva švammi abil väga kerge ja mugav peale kanda. Vahend jätab alguses naha pinnale kergelt rasvase kihi, kuid oota lihtsalt vahendi kuivamiseni ning poleeri jalatsid seejärel läikima näiteks puhta salvrätikuga.

Kui soovid hooldusvahendit vahu kujul, siis valikus on veel Collonil Lack Mousse, mis on nö kaks-ühes-toode. Selle tootega saab nii hooldada kui puhastada oma lakknahast jalatseid. Kanna vaht eelnevalt lapile ja alles siis jalatsile ning seejärel poleeri puhta salvrätikuga läikima.

Lakknaha puhastamine

Lakknahka võib puhastada kergelt niiske lapiga! Üldjuhul sellest piisab.

Kui jalatsid on väga määrdunud ja on siiski vajadus kasutada puhastussvahtu, siis on selleks olemas spetsiaalne eelpoolmainitud lakknaha puhastus- ja hooldusvaht Collonil Lack Mousse. Kanna vaht eelnevalt lapile ja alles siis jalatsile ning seejärel poleeri puhta salvrätikuga läikima.

Hoia oma jalatseid, siis jalatsid hoiavad Sind!